MUŽI

SK SMÍCHOV PLZEŇ z.s. – SK Slavia Vejprnice,z.s. 6:1 (4:1) – Report z utkání

Smíchov Plzeň–Vejprnice B 6:1 (4:1)

Branky: 15. Černý, 38. Fajfrlík, 40. a 41. Gruncl, 70. Přibáň, 80. Krčál – 10. Mottl

Sestava Smíchova:
Čapský – Černý, Sládek, Krejčí (K), Přibáň – Bačkovský (70. Duspiva), Krušina (75. Fujan),
Krčál, Gruncl (46. Konopík) – Rout (60. Tobrman), Fajfrlík (60. Mičan)

Smíchov týden po vítězství 3:0 ve Zbirohu přivítal rezervu Vejprnic, s níž se v úvodu soutěže
přetahoval o průběžné prvenství, ovšem průběh zápasu tomu příliš neodpovídal, neboť až na
úplný úvod byli domácí jednoznačně lepším týmem.
První větší šanci si připsali v 5. minutě hosté, když si s nepříjemnou hlavičkou k tyči poradil
Čapský a následně dokázal zneškodnit i dorážku. Vzápětí však neměl šanci zasáhnout, když
domácí obrana nedokázala odvrátit centr z pravé strany a Mottl propálil vše, co mu stálo
v cestě. Smíchov dokázal rychle zareagovat a začal diktovat tempo zápasu. V 15. minutě Rout
vyslal vpřed Černého, který i s míčem u nohy utekl všem obráncům, v pohodě obešel
brankáře a střílel do prázdné branky – 1:1. Ve 37. minutě na levé straně rychlou kombinací
hostující obranu rozebrali Gruncl s Routem, osamocený Fajfrlík však trestuhodně minul.
Hned o pár sekund později už byl domácí hráč úspěšnější, když využil nabídky Routa po
zisku míče na polovině soupeře a zakončil podél vybíhajícího brankáře. Zaskočené a
dezorientované hosty vzápětí ztrestal i Gruncl, který po přihrávce Bačkovského obstřelem na
zadní tyč zvýšil. To ovšem v prvním poločase nebylo všechno – téměř vzápětí Rout vyslal na
polovině hřiště vpřed Gruncla, ten však místo dlouhého sprintu k brance zvolil efektní řešení a
bezmocného brankáře překonal povedeným lobem zpoza vápna – 4:1.
Dominance domácích pak pokračovala i po pauze. V 60. minutě měl další branku na noze
Přibáň, ovšem na zadní tyči nezakončil dobře. V 71. minutě vyvezl míč Krčál, předložil
doleva Přibáňovi, ten na vápně zasekl a střelou k tyči přidal pátou branku. V 77. minutě získal
dobrým napadáním míč blízko soupeřově brance Krčál, prošel s ním středem a pak zblízka
překonal bezmocného brankáře Vejprnic – 6:1.
Průběžné první místo v tabulce bude Smíchov v sobotu 2. 10. od 16 hodin hájit v Kozolupech,
které až gólem v závěru prohrály se Slovanem 2:3.